Притча про каву

Притча про каву

Приходить до отця молода дівчина і каже:

- Отче, я втомилася, у мене таке важке життя, такі труднощі і проблеми, я весь час пливу проти течії, у мене немає більше сил... Що мені робити?

Отець замість відповіді поставив на вогонь три однакові каструлі з водою. В одну кинув моркву, в іншу поклав яйце, в третю насипав розмелені зерна кави. Через деякий час він вийняв з води моркву і яйце та налив в чашку кави.

- Що змінилося? - запитав він.

- Морква і яйце зварились, а зерна кави розчинилися у воді. - відповіла вона.

- Ні, дочко моя, це лише поверхневий погляд на речі. Подивися, тверда морква, побувавши в окропі, стала м'якою і податливою. Крихке і рідке яйце стало твердим. Ззовні вони не змінилися. Вони лише змінили свою структуру під впливом однакових несприятливих обставин - окропу. Так і люди - сильні зовні, можуть розм’якнути і стати слабкими там, де крихкі і ніжні лише затвердіють і зміцніють...

- А кава? - запитала вона.

- О... Це найцікавіше! Зерна кави повністю розчинилися в ворожому середовищі і змінили його - перетворили в чудовий ароматний напій. Є особливі люди, які не змінюються в силу обставин - вони змінюють самі обставини і перетворюють їх на щось нове і прекрасне, отримуючи користь і знання з ситуації.

Поділитися:
Увійдіть через соцмережу, якщо хочете залишити коментар
Увага! Існує незалежна від мене проблема при вході через Вконтакті. Перед входом на bahpav.com спершу вийдіть із цієї соцмережі